Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: „Jak przeżyć w… starożytnym Rzymie”

Juan Aragón

Jak przeżyć w… starożytnym Rzymie

Książka „Jak przeżyć w… starożytnym Rzymie” autorstwa Juan Aragón to książka, która przenosi nas do świata antycznych Rzymian i w barwny sposób próbuje przedstawić Czytelnikowi, jak nie zginąć w tym niebezpiecznym miejscu. Pozycja jest przeznaczona dla młodszych Czytelników. Wydawcą jest Nasza Księgarnia.

Książka to bardzo ciekawa propozycja dla młodych Czytelników, którzy pasjonują się starożytnością lub szukają sposobu, by dowiedzieć się czegoś zupełnie nowego i wykraczającego poza szkolne programy nauczania historii. Autor zdecydowanie postawił na to, aby zainteresować Czytelnika, wyszukując ciekawostki i poruszając tematy, które wywołują z jednej strony obrzydzenie, a z drugiej wzbudzają ludzką ciekawość. Sam tytuł pozycji wskazuje, że starożytny Rzym nie był miejscem, w którym życie biegło przyjemnie i długo. Na każdym kroku liczyć się trzeba było z niebezpieczeństwami, w związku z czym autor prowadzi nas przez kolejne niuanse życia społecznego, kulturalnego i wojskowego Rzymian.

Publikacja ma ponad 100 stron treści, która jest przedstawiona, moim zdaniem, w sposób wystarczający i ładny. Strony są ubarwione licznymi ilustracjami, co tylko powinno dodatkowo zainteresować młodzież. W kolejnych rozdziałach autor opowiada o świecie Rzymian: legendzie założenia miasta, historii, społeczeństwie, kulturze i rozrywce, wojnach i wojsku czy religii.
Moje obawy były związane przede wszystkim z kwestiami merytoryczymi – bałem się przekłamań lub głupich błędów. Na szczęście otrzymaliśmy publikację bardzo wartościową i godną polecenia.

Nie zabrakło jednak dziwnych sformułowań lub błędów. Przykładowo autor stwierdza, że w Rzymie zabójstwo brata było modne (?); innym razem otrzymujemy informacje jakoby Marek Antoniusz był ostatnim obrońcą republiki; błędnie przedstawiono cursus honorum. Pojawiają się także błędy w tłumaczeniu na polski np. pojawia się jako pożywienie fasola (nieznana Rzymianom), zamiast bobu; „lance” Galów – zapewne chodziło o włócznie; compluvium które nie było podwórzem, a otworem w dachu.

Pomimo błędów w tłumaczeniu i nie do końca zawsze jasnym przekazem autora, uważam że książka jest na prawdę bardzo ciekawa i powinna zaciekawić najmłodszych pasjonatów Rzymu.

Jak przeżyć w... starożytnym Rzymie

Juan Aragón

Jak przeżyć w… starożytnym Rzymie

Krwiożerczy cesarze, srodzy bogowie i rozrywki, podczas których można stracić głowę Czy poradzisz sobie w starożytnym Rzymie Czasy cesarstwa należą do najbardziej fascynujących epok w dziejach, ale uwaga! Nie będziesz ciągle podziwiać gladiatorów ani odpoczywać w termach – niebezpieczeństwo czyha za każdym rogiem! Na szczęście dzięki temu wyjątkowemu podręcznikowi przetrwania dowiesz się wszystkiego o Rzymianach i być może choć tylko być może… uda ci się opuścić starożytny Rzym w jednym kawałku! Juan de Aragón mieszka w hiszpańskim mieście Vélez-Málaga. Rysuje, odkąd wziął ołówek do ręki. Studiował w San Telmo School of Arts. Tworzy książki i komiksy o tematyce historycznej. Więcej o autorze: https: www .elfisgonhistorico.com/quien-soy. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Cena: 25,82 zł | Produkt jest dostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów