Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Mitologia Greków i Rzymian w komiksie

Sandrine Mirza

Mitologia Greków i Rzymian w komiksie

Książka „Mitologia Greków i Rzymian w komiksie” autorstwa Sandrine Mirza to pozycja dedykowana dzieciom i młodzieży, która w formie komiksu przedstawia mitologię grecką i rzymską. Książka wydana została przez wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Pozycja jest najnowszą propozycją dla młodszych Czytelników, którzy chcieliby lepiej poznać kulturę antycznych Greków i Rzymian. Autorka wyszła z założenia, że mity można opowiedzieć w ciekawej formie; dlatego też zdecydowała się na komiks, zwiększając tym samym zainteresowanie odbiorców. W ten sposób otrzymujemy pięknie wydaną, oprawioną i zilustrowaną pozycję, w której autorka zamieściła 23 opowieści antyczne. Możemy sie m.in. dowiedzieć, jak powstał świat według starożytnych, jakie prace musiał wykonać słynny Herakles czy jak wyglądało legendarne założenie Rzymu. Publikacja łączy mitologię grecką z rzymską, a bogowie zostali przestawieni w formie nazewniczej greckiej i rzymskiej. Dodatkowo na dole stron znajdziemy krótkie ciekawostki z różnych dziedzin nauki, które wzbogacą wiedzę o świecie antycznym.

Publikacja liczy ponad 90 stron i jest pięknie wydana. Uważam, że jest to pozycja naprawdę godna polecenia i myślę, że dzieciom oraz młodzieży przypadnie do gustu.

Mitologia Greków i Rzymian w komiksie

Sandrine Mirza

Mitologia Greków i Rzymian w komiksie

Żywa, uwspółcześniona i niezwykle zabawna wersja najsłynniejszych greckich mitów! Wyrusz wraz z Orfeuszem do podziemnego świata w poszukiwaniu Eurydyki, pokonaj straszliwego Minotaura u boku Tezeusza, sprawdź czym była puszka Pandory, zajrzyj do wnętrza konia trojańskiego i sprawdź, jakie 12 prac musiał wykonać Herkules. Mity greckie to jedne z najstarszych i najbardziej znanych historii, jakie kiedykolwiek opowiedziano. Ich komiksowe wydanie to idealne wprowadzenie do świata starożytnych bogów, pełnych przygód i uniwersalnych opowieści o miłości, stracie, chciwości, zazdrości i odwadze. Pełna humoru i szczegółów opowieść Jamesa Daviesa o greckich mitach zachwyci czytelników w każdym wieku!Jak narodziła się Atena Kim byli bogowie z Olimpu Dlaczego Odyseusz to mistrz forteli Jakich dwanaście prac wykonał Herakles Z jakiego powodu wybuchła wojna trojańska Kto zabił Minotaura Odkryj przygody bogów oraz herosów z mitologii greckiej i rzymskiej opowiedziane w formie komiksu – od powstania świata za sprawą Gai i Uranosa aż po założenie Rzymu przez Romulusa i Remusa. Książka zawiera ponad 20 komiksowych opowieści, drzewo genealogiczne bogów oraz dodatkowe informacje wyjaśniające realia, kontekst historyczny, nawiązania do mitów w sztuce czy we frazeologizmach. Sandrine Mirza – ukończyła historię na paryskiej Sorbonie oraz studia we Francuskim Instytucie Prasy. Przez lata pracowała we francuskich wydawnictwach. Jako autorka specjalizuje się w tematach dotyczących historii kultury, historii i cywilizacji. Clotka (właśc. Clotilde Szymanski) – francuska autorka komiksów oraz ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży. Ukończyła paryską Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych. Współpracuje z wieloma znanymi francuskimi wydawnictwami. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Cena: 28,48 zł | Produkt jest dostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów