Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: „Rok czterech cesarzy (68-69 n.e.). Poboczne epizody militarne”

Damian Waszak

Rok czterech cesarzy (68-69 n.e.). Poboczne epizody militarne

Książka „Rok czterech cesarzy (68-69 n.e.). Poboczne epizody militarne” autorstwa Damiana Waszaka to publikacja opisująca, jak nazwa wskazuje, słynne wydarzenia z lat 68-69 n.e., kiedy to po samobójstwie Nerona doszło do rywalizacji o tron cesarski w państwie rzymskim. Autor skupia się jednak przede wszystkim na pobocznych wydarzeniach politycznych i wojskowych, które miały miejsce w tym samym czasie i były po części powiązane z głównymi wydarzeniami „roku czterech cesarzy”. Książka wydana została Wydawnictwo Muzeum Wojsk Lądowych.

Autorem publikacji jest Pan Damian Waszak, o którym nie znalazłem zbyt wielu informacji; jednak z tego co zauważyłem ma na swoim koncie kilka publikacji skupiających się w dużej mierze na starożytności. W tej postanawia się skupić na pobocznych wydarzeniach wojskowych z lat 68-69 n.e., które toczyły się równolegle do rywalizacji o władzę w cesarswie, po śmierci Nerona. Publikacja jest podzielona na 10 rozdziałów. W dwóch pierwszych częściach poznajemy więcej informacji o głównym źródle antycznym dla opisywanych wydarzeń – „Dziejach” Tacyta – oraz o samym „roku czterech cesarzy”. Kolejne rozdziały to już opis poszczególnych rewolt lub najazdów zewnętrznych, mających miejsce w latach 68-69 n.e.: konflikt między galijskimi miastami Lugdnum i Vienną; najazd Roskolanów na Mezję; bunt Helwetów; powstanie Marykkusa w Galii; pojawienie się postaci fałszywego Nerona w Achai; wystąpienie Gety w Histrii; powstanie Anicetusa; wojna domowa Brygantów w Brytanii i utrata sojusznika przez Rzymian.

Publikacja liczy ponad 100 stron i jest rzetelnym oraz fachowo przygotowanym opracowaniem, które gromadzi ważne informacje z okresu „roku czterech cesarzy”. Autor bazuje w swoich opisach na licznych źródłach, które umieszcza w przypisach na dole stron.
Co więcej, książka wydana została na ładnym i eleganckim papierze z ładnymi ilustracjami, które pięknie wzbogacają treść.

Podsumowując, książka jest bardzo fachowo przygotowanym opracowaniem, które może wielu osobom nakreślić mało znane wydarzenia w historii cesarstwa rzymskiego. Gorąco polecam!

Rok czterech cesarzy (68-69 n.e.). Poboczne epizody militarne

Damian Waszak

Rok czterech cesarzy (68-69 n.e.). Poboczne epizody militarne

W latach 68-69 cesarstwo rzymskie weszło w okres zmagań polityczno-militarnych znany jako rok czterech cesarzy. W cieniu walk pomiędzy poszczególnymi pretendentami do tronu cesarskiego rozegrały się mniejsze, niejednokrotnie mało znane, ale nie mniej interesujące niż główne wydarzenia długiego roku, epizody zbrojne. Wśród nich znalazły się powstania lokalnej ludności, najazdy plemion barbarzyńskich oraz akty samozwaństwa i to one są tematem publikacji Damiana Waszaka.

Cena: 92,59 zł | Produkt jest dostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów