Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Saturnalia

John Maddox Roberts

Saturnalia

Niezmordowany węszyciel oraz niepoprawny republikanin Decjusz znów ma pełne ręce roboty, przy wykonywaniu której musi stawiać czoła wielu problemom, które często sam do siebie przyciąga. Sprawa, jaką tym razem przyszło mu zbadać dotyczy bezpośrednio jego rodziny, co samo w sobie nie brzmi ani zachęcająco ani bezpiecznie. W kolejnej części decjuszowych przygód, autorstwa niezawodnego Johna Maddox’a Robertsa zatytułowanej ”Saturnalia” czytelnik dowiaduje się jakie oficjalne święto wypełniało czas ludności rzymskiej pod koniec miesiąca grudnia. Tak naprawdę w ówczesnym Rzymie obchodzono więcej niż jedno święto, ponieważ obok legalnych świąt przez pewne grupy ludności celebrowane były także święta naznaczone obrzędami niedozwolonymi przez rzymskie prawo (np. składanie krwawych ofiar z ludzi).

Opis święta równości wszystkich ludzi, jakim niezaprzeczalnie były starożytne Saturnalia jest w omawianej książce żywy i jednocześnie zabawny. Nie trzeba dodawać, że z racji powierzonego mu zadania nasz pracowity węszyciel tym razem nie skorzystał z uroków powszechnego odprężenia, towarzyszącemu tego typu okazjom. Całą powieść czyta się sprawnie i bardzo przyjemnie. Autor trzyma narzucony sobie w poprzednich częściach cyklu poziom.

Saturnalia

John Maddox Roberts

Saturnalia

Każda kultura ma swoje szalone rozrywki ale rzymskie Saturnalia postrzegane są jako dziadek ich wszystkich. Barwna fikcyjna relacja Johna Maddoxa Robertsa z dorocznego wydarzenia mającego miejsce w Rzymie pierwszego wieku jest historycznie poprawnym obrazem ekscesów ze zwykłym zamkniętym życiem miasta wszystkimi zasadami i prawami w większości nieskutecznymi a nawet niewolnikami mającymi zezwolenie by świętować bez ograniczeń.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

Autor: Antypater

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów