Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: The Cimbrian War 113–101 BC

Nic Fields (Autor), Johnny Shumate (Ilustrator)

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

The Cimbrian War 113–101 BC

Książka „The Cimbrian War 113–101 BC” autorstwa Nica Fieldsa (Autor) i Johnny’ego Shumate’a (Ilustrator) to kolejna angielskojęzyczna pozycja z serii książkowej wydawnictwa Osprey pt: „Kampania”. Do rąk Czytelnika trafia bardzo bogato zdobiona ilustracjami książka, poświęcona wojnie Rzymu z Cymbrami i Teutonami w latach 113-101 p.n.e. Autorzy opisują także rozwój kariery wojskowo-politycznej Gajusza Mariusza, który po zwycięstwie nad plemionami przybyłymi z północy zostanie uznany „trzecim założycielem Rzymu”.

Jest to pierwsza książka wydawnictwa Osprey z serii „Kampania”, którą mam możliwość zrecenzować. Wydawnictwo Osprey słynie z bardzo dobrze wydanych pozycji poświęconych historii wojskowości. Dobrze przygotowane merytorycznie pozycje są uzupełniane pięknymi ilustracjami, licznymi mapami oraz mnogimi zdjęciami artefaktów. Nie inaczej jest i w tym przypadku.

Czytelnik na pierwszy rzut oka zwróci uwagę na piękny papier i jaskrawe kolory. Mimo że książka liczy 90 stron, nie powinniśmy jej nie doceniać. Książka wydana została w formacie A4, a na stronach znajdziemy naprawdę dużo tekstu napisanego przez osobę specjalizującą się w historii antycznej. Na stronach nie brakuje także cytatów i wykorzystania źródeł historycznych. Dodatkowo na końcu książki znajdziemy obszerną bibliografię, listę skrótów i indeks.

Podsumowując, książka jest bardzo wartościową propozycją dla każdego pasjonata historii wojskowości rzymskiej. Otrzymujemy pięknie wydaną książkę, którą z przyjemnością się czyta i podziwia. Gorąco polecam!

Zakup książkę na Amazon

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów