Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Roman Britain and where to find it

Denise Allen, Mike Bryan

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Roman Britain and where to find it

Książka „Roman Britain and where to find it”, której autorami są Denise Allen i Mike Bryan, jest formą przewodnika opowiadającego o najważniejszych miejscach i zabytkach w Brytanii, które związane są z obecnością antycznych Rzymian. Pozycja wydana została przez wydawnictwo Amberley Publishing.

Książka jest naprawdę bardzo ciekawą propozycją dla każdego kto chciałby zwiedzić Brytanię śladami Rzymian. Do rąk Czytelników oddano zestawienie wyróżniających się miejsc, które autorzy podzielili regionalnie. Książka składa się z dziewięciu rozdziałów – i tak przykładowo rozdział 1 przedstawia najciekawsze miejsca i zabytki rzymskie w południowo-wschodniej Anglii, kiedy rozdział 9 to zestawienie pozostałości po rzymskiej obecności w Szkocji. Osobno autorzy zdecydowali się ująć sławetny mur Hadriana, z racji na wyjątkowość konstrukcji i mnogość zachowanych fundamentów oraz odkrytych obiektów rzymskich.

Każde przedstawione miejsce/zabytek posiada skalę gwiazdek (od 1 do 5), które sugerują jak unikalne jest to znalezisko. Każde przedstawione miejsce posiada opis, a w przypadku lepiej ocenianych zabytków dodatkowo znajdziemy zdjęcie ciekawych obiektów lub artefaktów oraz szerszy kontekst miejsca (przykładowo Bath czy York).

Dodatkowo przewodnik posiada także mapki, które ułatwiają orientację w terenie; każdy rozdział posiada własną mapkę z istotnymi oznaczeniami. Niektóre miejsca posiadają także adnotacje odnośnie tego, kiedy atrakcja jest otwarta dla zwiedzających.

Na końcu książki znajdziemy słownik, listę osób związanych z rzymską Brytanią, chronologię obecności Rzymian na wyspie oraz bibliografię, która umożliwi poszerzenie wiedzy.

Moim zdaniem książka jest niesamowicie wartościowa dla każdego kto chciałby lepiej poznać Brytanię rzymską. Dla wielu książka może być motywacją o podróży, zwłaszcza kiedy wiemy gdzie możemy zobaczyć tak unikalne pozostałości, jak rzymski fort Ardoch w Szkocji lub amfiteatr w Caerleon, Walia.

Zakup książkę

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów