Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Rzymianie. Wielkie ludy historii

Christian Hill

Christian Hill, Rzymianie. Wielkie ludy historiiKsiążka „Rzymianie. Wielkie ludy historii” to jedna z części cyklu mającego na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży dziejów ludzkości. W tej pozycji Christian Hill przybliża Czytelnikowi świat antycznych Rzymian, którzy niezaprzeczalnie wpłynęli na różne dziedziny naszego życia.

Jest 47 rok p.n.e. Poznajemy historię hydraulika i jego syna Numeriusza, którzy otrzymują zlecenie w domu wpływowego Rzymianina. Zleceniodawca to ważna persona, która umocniła swoją pozycję za sprawą zwycięstw Juliusza Cezara. Ojciec i syn kroczą ulicami Rzymu, podziwiają ogrom potężnego miasta oraz poznają ówczesną architekturę i styl życia. Wchodzimy do domus patrycjusza, gdzie też obaj przybyli Rzymianie mają możliwość zaznania luksusów wyższych warstw. Zobaczą igrzyska i triumf oraz wezmą udział w uczcie, na której Rzymianie jadali półleżąc na sofach. Cała fabuła i opowieść toczy się wokół tajemniczego zaginięcia biżuterii gospodyni – żony niejakiego Flakkusa Galijskiego. Rozwiązanie zagadki leżeć będzie w rękach Numeriusza i Flakii, córki gospodarza.

Biorąc pod uwagę, że książka z pewnością jest dedykowana dzieciom i młodzieży od 12 lat, autor cyklu w umiejętny sposób stara się przeplatać aspekty edukacyjne (m.in. opisy domu, kamienic, sztuki czy życia niewolniczego) z fabułą książki. Z perspektywy osoby „siedzącej” w tematyce antycznej mogę stwierdzić, że warsztat merytoryczny jest na odpowiednim poziomie oraz nie ma tutaj zakłamań historycznych. Autor unika wgłębiania się w szczegóły i ukazuje ważniejsze fakty z życia Rzymian, starając się w jak najbardziej interesujący sposób ukazać historię.

Cykl poświęcony Rzymianom jest jak najbardziej godny polecenia. Każdy rodzic chcąc zainteresować dziecko światem antycznym może śmiało podarować książkę i rozpalić w nim chęć dalszego zgłębiania historii.

Christian Hill, Rzymianie. Wielkie ludy historii

Christian Hill

Rzymianie. Wielkie ludy historii

Odkryj cuda i tajemnice wielkich starożytnych cywilizacji! Przeczytaj opowieść pełną wielu ciekawych informacji!

Rzymianie, inżynierowie starożytności, stworzyli fundamenty współczesnego świata. Nowatorscy w sztuce wojennej, byli też mistrzami inżynierii, architektury i hydrauliki. Śledzimy historię młodego czeladnika Numeriusza w willi, która zostaje okradziona. Czy młodzieniec zdoła dowieść swojej niewinności i odnaleźć rabusia.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów