Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Rzymianie. Wielkie ludy historii

Christian Hill

Rzymianie. Wielkie ludy historii

Książka „Rzymianie. Wielkie ludy historii” to jedna z części cyklu mającego na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży dziejów ludzkości. W tej pozycji Christian Hill przybliża Czytelnikowi świat antycznych Rzymian, którzy niezaprzeczalnie wpłynęli na różne dziedziny naszego życia.

Jest 47 rok p.n.e. Poznajemy historię hydraulika i jego syna Numeriusza, którzy otrzymują zlecenie w domu wpływowego Rzymianina. Zleceniodawca to ważna persona, która umocniła swoją pozycję za sprawą zwycięstw Juliusza Cezara. Ojciec i syn kroczą ulicami Rzymu, podziwiają ogrom potężnego miasta oraz poznają ówczesną architekturę i styl życia. Wchodzimy do domus patrycjusza, gdzie też obaj przybyli Rzymianie mają możliwość zaznania luksusów wyższych warstw. Zobaczą igrzyska i triumf oraz wezmą udział w uczcie, na której Rzymianie jadali półleżąc na sofach. Cała fabuła i opowieść toczy się wokół tajemniczego zaginięcia biżuterii gospodyni – żony niejakiego Flakkusa Galijskiego. Rozwiązanie zagadki leżeć będzie w rękach Numeriusza i Flakii, córki gospodarza.

Biorąc pod uwagę, że książka z pewnością jest dedykowana dzieciom i młodzieży od 12 lat, autor cyklu w umiejętny sposób stara się przeplatać aspekty edukacyjne (m.in. opisy domu, kamienic, sztuki czy życia niewolniczego) z fabułą książki. Z perspektywy osoby „siedzącej” w tematyce antycznej mogę stwierdzić, że warsztat merytoryczny jest na odpowiednim poziomie oraz nie ma tutaj zakłamań historycznych. Autor unika wgłębiania się w szczegóły i ukazuje ważniejsze fakty z życia Rzymian, starając się w jak najbardziej interesujący sposób ukazać historię.

Cykl poświęcony Rzymianom jest jak najbardziej godny polecenia. Każdy rodzic chcąc zainteresować dziecko światem antycznym może śmiało podarować książkę i rozpalić w nim chęć dalszego zgłębiania historii.

Christian Hill, Rzymianie. Wielkie ludy historii

Christian Hill

Rzymianie. Wielkie ludy historii

Odkryj cuda i tajemnice wielkich starożytnych cywilizacji! Przeczytaj opowieść pełną wielu ciekawych informacji!

Rzymianie, inżynierowie starożytności, stworzyli fundamenty współczesnego świata. Nowatorscy w sztuce wojennej, byli też mistrzami inżynierii, architektury i hydrauliki. Śledzimy historię młodego czeladnika Numeriusza w willi, która zostaje okradziona. Czy młodzieniec zdoła dowieść swojej niewinności i odnaleźć rabusia.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów