Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Semiramida

Ewa Kassala

Semiramida

Książka „Semiramida” autorstwa Ewy Kassali to pozycja opowiadająca losy legendarnej królowej Babilonu, której imię zachowało się do naszych czasów za sprawą antycznych przekazów oraz tradycji.

Pozycja autorki jest kolejną z cyklu poświęconego  silnym kobietom w Biblii; wcześniej ukazały się „Królowa Saby” oraz „Maria Magdalena”. Ewa Kassala ma na swoim koncie także trylogię poświęcono władczyniom egipskim – Hatszepsut, Kleopatry oraz Nefretete. Jak sama autorka mówi, jej celem jest znacznie wyraźniejsze zaznaczenie pozycji kobiety w historii.

Książki Ewy Kassali wyróżniają się przede wszystkim przyjemną fabułą, która wzbogacona jest elementami mistycyzmu, magii oraz starożytności. Autorka, jak zawsze, sięgnęła po liczne opracowania naukowe oraz zasięgnęła porad historyków, aby treść książki była w jak największym stopniu w zgodzie ze znanymi nam faktami. Z pewnością tym co najbardziej kojarzy się nam z królową Semiramidą są jej ogrody noszące jej imię, a które należały do tzw. siedmiu cudów świata antycznego. Autorka rysuje nam ich piękny obraz oraz spełnienie królowej, za której rządów Babilon prosperował.

„Semiramida” jest kolejną niezwykle udaną publikacją Ewy Kassali. Sposób pisania i opowiadania tajemniczego świata antyku jest wyjątkowy i niezwykle wciągający. Z pewnością jest to jedna z najlepszych polskich autorek i autorów skupiających się na powieściach historycznych.

Semiramida, autorstwa Ewy Kassali

Ewa Kassala

Semiramida

Nieustraszona wojowniczka czy wrażliwa twórczyni wiszących ogrodów Znajdaczy córka bogini Uduchowiona czarodziejka czy wyrachowana władczyni. Dlaczego Babilon nazywano nierządnicą starożytnego świata? Na czym polegała prostytucjasakralna i czy rzeczywiście każda kobieta musiała przynajmniej raz w życiu oddać swoje ciało obcemu mężczyźnie? Jak i dlaczego powstały wiszące ogrody Semiramidy, uważane za jeden z cudów świata starożytnego? Czy władza zawsze oznacza samotność Semiramida, królowa Babilonu, przez niezwykłe zbiegi okoliczności, nazywane przez wielu wolą bogów, zostaje żoną króla i matką następcy tronu. Wspierana przez kapłanki Isztar, rządzi krainą starożytnej Mezopotamii. Walczy, kocha, tworzy. Przeżywa wzloty i upadki. A odchodząc w pełni sławy, przekazuje nam ważne, ponadczasowe przesłanie. Jakie Zapraszamydo świata magicznych historii Ewy Kassali. Semiramida to już trzecia książka zserii Silne kobiety czasów Biblii (po Królowej Saby i Marii Magdalenie). Tym razem wybierzemy się do źródeł cywilizacji europejskiej, czyli do Asyrii i Babilonu. Poznamy miejsca, gdzie niegdyś rozciągał się biblijny Eden i wznosiłasię wieża Babel.

Cena: 44,87 zł | Produkt jest dostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów