Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Sen o Rzymie

Xulio R. Trigo

Książka „Sen o Rzymie” autorstwa Xulio R. Trigo jest to połączenie kryminału i powieści historycznej w świecie antycznego Rzymu. Jest 26 rok p.n.e. Republika Rzymska po wojnie domowej ostatecznie kieruje się ku faktycznemu jedynowładztwu Oktawiana Augusta, który jednak zachowuje pozory Rzeczpospolitej. Akcja powieści ma miejsce w Hiszpanii w mieście Tarraco, które ma posłużyć Rzymowi jako baza wypadowa do podboju wciąż nie podporządkowanych północnych plemion Iberii. Tarraco ma w planach stać się metropolią na kształt Rzymu, do czego dużą wagę przykłada sam princeps.

Z pewnością czytelnik nie powinien nastawiać się niesamowite zwroty akcji. Nie będziemy towarzyszyli legionom w kampaniach na Półwyspie, a tym bardziej nie będziemy obserwować wielkiej polityki. Autor skupia się w swoim dziele na elemencie kryminalnym. Motywem przewodnim jest bowiem śmierć. Nieoczekiwanie pewnego dnia ginie, nikczemnie zamordowany gubernator Manni. Miasto jak i sam cesarz są oburzeni, gdyż był to sprawiedliwy i dobry nadzorca, który podobnie jak Oktawian kierował się dobrocią i rozwagą w swoich rządach. Od razu podejrzanym staje się Sulla Likinos, którego pojmano przy ciele namiestnika. Jest to o tyle tragiczna sytuacja, że chłopak okazuje się być kochankiem córki Manniego, która nie wierzy, jakoby to on miał posunąć się do takiego haniebnego czynu. Sprawa morderstwa staje się głównym wątkiem, który jak w każdej książce detektywistycznej musi zostać rozwiązany.

Książka jest na swój sposób unikalna na rynku wydawniczym – oczywiście jeśli chodzi o pozycje umiejscowione w świecie rzymskim. Jako że nie jestem wielkim pasjonatem kryminałów nie popadam w zachwyt nad książką. Jednak osoby zaczytujące się w takiej tematyce mogą liczyć na dobrą lekturę, która pozwoli im przenieść się w świat Rzymian i rozwiązać morderstwo.

Sen o Rzymie

Xulio R. Trigo

Sen o Rzymie

Półwysep Iberyjski, cesarz Oktawian August wraz ze swoją małżonką Liwią Druzyllą tworzą z miasta Tarraco (dzisiejszej Tarragony) przyczółek, z którego mają zamiar podbić pozostałą część półwyspu.

Podczas gdy cesarskie wojska walczą przeciwko ludom północnej Hiszpani, cesarz rozpoczyna w Tarraco liczne budowy, żeby docelowo stworzyć najwspanialsze miasto w basenie Morza Śródziemnego.

Tarraco jest sławne z panującego w nim spokoju i bezpieczeństwa, dlatego też cesarz postanawia tam osobiście zamieszkać, pozostawiając Rzym pod kontrolą Senatu i swoich zaufanych ludzi.

Jednak pozorny spokój niszczy niespodziewane zabójstwo gubernatora Manniego.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów