Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: The Romans Pop-Up

Andy i Maggie Hall

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

The Romans Pop-Up

Książka „The Romans Pop-Up” autorstwa Andy i Maggie Hall to książeczka skierowana do młodszych Czytelników, którzy poprzez wycinanie i klejenie mogą odtworzyć scenerie z antycznego Rzymu oraz poznać jego historię.

Pozycja posiada sześć różnych scenerii, które można złożyć:

  1. Miasto Rzym – centrum Imperium
  2. Forum
  3. Rzymski dom i codzienne życie
  4. Armia rzymska
  5. Rozrywka antycznych Rzymian
  6. Port Rzymu – Ostia

Książka posiada starannie przygotowane instrukcje oraz wskazówki odnośnie odtwarzania każdej scenerii, w związku z czym zarówno dorosły jak i dziecko nie powinni mieć większych problemów z jej złożeniem.

Każda sceneria wzbogacona została treściami edukacyjnymi przez autorów, dzięki czemu możemy lepiej poznać np. Koloseum czy armię rzymską – czyli aspekty i budowle przedstawione na scenach. Tylna okładka dodatkowo prezentuje, jak powinna wyglądać skonstruowana scenografia.

Komu mogę polecić książeczkę? Z pewnością młodszym Czytelnikom, którzy dzięki włożonej pracy zainteresują się przedstawionymi miejscami i z większą przyjemnością przysiądą nad pozostałymi kartkami książki, gdzie będą mogli znaleźć prawdziwą wiedzę.

Przykładowa sceneria z książki ukazująca centrum antycznego Rzymu z widocznym np. Koloseum, kolumną Trajana czy Panteonem. Troszkę źle ująłem perspektywę i niedokładnie przyciąłem :)

Zakup książkę

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów