Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: The Romans Pop-Up

Andy i Maggie Hall

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

The Romans Pop-Up

Książka „The Romans Pop-Up” autorstwa Andy i Maggie Hall to książeczka skierowana do młodszych Czytelników, którzy poprzez wycinanie i klejenie mogą odtworzyć scenerie z antycznego Rzymu oraz poznać jego historię.

Pozycja posiada sześć różnych scenerii, które można złożyć:

  1. Miasto Rzym – centrum Imperium
  2. Forum
  3. Rzymski dom i codzienne życie
  4. Armia rzymska
  5. Rozrywka antycznych Rzymian
  6. Port Rzymu – Ostia

Książka posiada starannie przygotowane instrukcje oraz wskazówki odnośnie odtwarzania każdej scenerii, w związku z czym zarówno dorosły jak i dziecko nie powinni mieć większych problemów z jej złożeniem.

Każda sceneria wzbogacona została treściami edukacyjnymi przez autorów, dzięki czemu możemy lepiej poznać np. Koloseum czy armię rzymską – czyli aspekty i budowle przedstawione na scenach. Tylna okładka dodatkowo prezentuje, jak powinna wyglądać skonstruowana scenografia.

Komu mogę polecić książeczkę? Z pewnością młodszym Czytelnikom, którzy dzięki włożonej pracy zainteresują się przedstawionymi miejscami i z większą przyjemnością przysiądą nad pozostałymi kartkami książki, gdzie będą mogli znaleźć prawdziwą wiedzę.

Przykładowa sceneria z książki ukazująca centrum antycznego Rzymu z widocznym np. Koloseum, kolumną Trajana czy Panteonem. Troszkę źle ująłem perspektywę i niedokładnie przyciąłem :)

Zakup książkę

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów