Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Ukryty Płomień

Janette Oke i Davis Bunn

Ukryty płomieńKsiążka „Ukryty Płomień” to dalsza część opowieści o wczesnych chrześcijanach w czasach rzymskich. Jest to kontynuacja książki „Śledztwo setnika” autorstwa Janette Oke & Davis Bunna. Tym razem głównym bohaterem utworu jest Abigail, o rękę której starają się młody legionista Linuks oraz żydowski kupiec Ezdrasz.

W poprzedniej części na chrześcijaństwo przeszedł rzymski centurion Alban, który pojął za żonę niejaką Leę. Oboje są szanowanymi przedstawicielami wspólnoty chrześcijańskiej w Jerozolimie. W wyniku prześladowań zmuszeni zostają jednak opuścić Judeę i pozostać w ukryciu. W obliczu takiej sytuacji na scenę wychodzą nowe postaci: Abigail – niezwykle pracowita, empatyczna i bogobojna młoda dziewczyna; Linuks – przystojny młody rzymskim żołnierz; Ezdrasz – bogaty żydowski kupiec; Szczepan, Piotr, Marta i inni. Głównym motywem fabuły jest zamążpójście pięknej Abigail, którą zarówno Linkus i Ezdrasz chcą wziąć za żonę. Decydujące zdanie tutaj ma jej opiekun Alban, który jest także przyjacielem z wojska Linuksa.

Cała akcja toczy się w obliczu cudów (uzdrowienie Abigail przez Piotra), głębokiej wiary chrześcijan w zmartwychwstanie Chrystusa, prześladowań ze strony żydowskiej władzy, poświęcenia za wiarę (ukamienowanie Szczepana) oraz polityki.

Podsumowując, książka „Ukryty płomień” jest napisana bardzo dobrze. Czyta się ją przyjemnie, a fabuła jest dobrze zarysowana. Naturalnie książka nie ma charakteru stricte powieści historycznej i nie jest pozycją przeznaczoną dla każdego. Pomijając jednak aspekt wiary, trzeba podkreślić że jest to bardzo ciekawa propozycja dla każdego, kto chciałby się oddać przyjemnej lekturze.

Ukryty płomień

Janette Oke, Davis Bunn

Ukryty płomień

Fascynująca opowieść osadzona w dramatycznych wydarzeniach u zarania chrześcijaństwa.

Abigail traci wszystko i nie ma zbyt dużych szans na normalne życie. Gdy odkrywa, kim jest Mesjasz i dołącza do Jego wyznawców, odnajduje też nowy cel i sens życia. Może jednak czeka ją dobra przyszłość Tymczasem coraz większe prześladowania rozpraszają rozrastającą się grupę chrześcijan aż po krańce ziemi. A Abigail grozi małżeństwo z niewłaściwym mężczyzną.

O rękę ślicznej Abigail zabiega dwóch zalotników. Jeden jest owdowiałym bogatym kupcem szukającym matki dla swoich dzieci. Drugi zaś to rzymski żołnierz, Linuks, zauroczony wdziękiem i urodą dziewczyny, który mógłby zaoferować jej bezpieczeństwo, a może nawet miłość, której ona tak bardzo pragnie. Jednak żaden z tych dwóch nie podbija jej serca. Szczepan, jeden z przywódców wśród wierzących, posiada charakter oraz wiarę, które głęboko poruszają Abigail, lecz z powodu śmiałego głoszenia na jego życie szykowany jest zamach. Czy wiara i odwaga Abigail ostaną się w obliczu bólu nie do opisania. Wtedy, w sposób zupełnie niespodziewany, pojawia się promyk nadziei.

Zagadka zaginionego ciała pewnego Rabbiego jednoczą Leę i Albana w poszukiwaniu odpowiedzi na te same pytania. To, co odkrywają, zmienia wszystko w ich życiu.

Cena: 42,19 zł | Produkt jest dostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów