Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Zmierzch i upadek Cesarstwa Rzymskiego

Edward Gibbon

Edward Gibbon, Zmierzch i upadek Cesarstwa Rzymskiego

Książka „Zmierzch i upadek Cesarstwa Rzymskiego” autorstwa Edwarda Gibbona należy do tej grupy prac, które nigdy się nie starzeją. Wnikliwa analiza w połączeniu z trafnym i często inteligentnie ironicznym podsumowaniem omawianych postaci i wydarzeń historycznych daje tej książce nieprzemijającą wartość. Lektura tego dzieła jest wyborną ucztą intelektualną, do której powinien zasiąść każdy miłośnik historii oraz dobrej literatury.

Autor: Antypater

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów