Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Życie codzienne w Rzymie w okresie rozkwitu cesarstwa

Jerome Carcopino

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Życie codzienne w Rzymie w okresie rozkwitu cesarstwa

W poprzednich dekadach PIW wydawał książki w serii „życie codzienne”. Z niemałym żalem użyłem w poprzednim zdaniu czasu przeszłego, ponieważ książki wydane w tej serii są nierzadko na wysokim poziomie merytorycznym, pomimo swojego z założenia popularno-naukowego charakteru. Jedną z takich książek jest praca autorstwa pana Jerome Carcopino pt. „Życie codzienne w Rzymie w okresie rozkwitu cesarstwa”.

Podczas lektury tej świetnie napisanej książki można z niewielkim wysiłkiem intelektualnym zobaczyć oczyma wyobraźni rzeczywisty obraz starożytnego Rzymu z I i II wieku n.e. Wobec tej realistycznej oraz pełnej życia wizji żadne inne wizje świata antycznego, które serwują nam popularne produkcje filmowe nie mają szans, ponieważ charakteryzują je godne potępienia i fałszujące obraz przedstawionego świata uproszczenia i merytoryczne pomyłki. Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą uwolnić się od tych modnych i powszechnie znanych przeinaczeń, dotyczących warunków bytowania naszych starożytnych poprzedników.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów