Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Życie codzienne w Rzymie w okresie rozkwitu cesarstwa

Jerome Carcopino

Jerome Carcopino, Życie codzienne w Rzymie w okresie rozkwitu cesarstwaW poprzednich dekadach PIW wydawał książki w serii „życie codzienne”. Z niemałym żalem użyłem w poprzednim zdaniu czasu przeszłego, ponieważ książki wydane w tej serii są nierzadko na wysokim poziomie merytorycznym, pomimo swojego z założenia popularno-naukowego charakteru. Jedną z takich książek jest praca autorstwa pana Jerome Carcopino pt. „Życie codzienne w Rzymie w okresie rozkwitu cesarstwa”.

Podczas lektury tej świetnie napisanej książki można z niewielkim wysiłkiem intelektualnym zobaczyć oczyma wyobraźni rzeczywisty obraz starożytnego Rzymu z I i II wieku n.e. Wobec tej realistycznej oraz pełnej życia wizji żadne inne wizje świata antycznego, które serwują nam popularne produkcje filmowe nie mają szans, ponieważ charakteryzują je godne potępienia i fałszujące obraz przedstawionego świata uproszczenia i merytoryczne pomyłki. Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą uwolnić się od tych modnych i powszechnie znanych przeinaczeń, dotyczących warunków bytowania naszych starożytnych poprzedników.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów