Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Imponujące wały obronne w rzymskim forcie Ardoch

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Imponujące wały obronne w rzymskim forcie Ardoch
Imponujące wały obronne w rzymskim forcie Ardoch

Imponujące wały obronne w rzymskim forcie Ardoch, na obrzeżach wsi Braco, w środkowej Szkocji. Obóz powstał około 82 roku n.e., podczas kampanii Agrykoli w Kaledonii.

Zachowane pozostałości po pracach ziemnych Rzymian są jednymi z najlepiej zachowanych tego typu w całej Brytanii. W okolicy znaleziono ślady po kilku różnych obozach marszowych. Badacze natrafili także na fundamenty wieży strażniczej.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów