Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Neron gaduła

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Popiersie cesarza Nerona
Popiersie cesarza Nerona

Kiedy Neron był chłopcem jego ulubionym tematem do rozmów były wyścigi rydwanów w Cyrku; choć czynił to wbrew zakazowi nauczyciela. Pewnego razu, Neron żalił się innemu uczniowi, że woźnica Zielonych był ciągnięty przez rydwan po ziemi.

Kiedy zwrócił mu uwagę nauczyciel, ten skłamał twierdząc, że obaj rozprawiali na temat fragmentu „Iliady”, kiedy to Achilles bezcześcił ciało Hektora, ciągnąc je za swoim zaprzęgiem wokół Troi.

Źródła wykorzystane
  • Mark Golden, Sport in the Ancient World from A to Z

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów