Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Popiersie Gajusza Juliusza, wnuka Augusta

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Popiersie Gajusza Juliusza, wnuka Augusta
Popiersie Gajusza Juliusza, wnuka Augusta

Rzymskie popiersie Gajusza Juliusza, wnuka i adoptowanego syna Augusta oraz następcy tronu. Obiekt jest datowany na 1-4 rok n.e.

Gajusz Juliusz był synem Marka Agryppy (przyjaciela, doradcy i wodza Oktawiana) i Julii Starszej (córki Oktawiana Augusta). Gajusz i jego młodszy brat – Lucjusz Cezar – byli wyznaczeni jako ewentualni pretendenci do władzy, w obliczu braku rodzonego męskiego potomka cesarza. Nieoczekiwanie obaj zmarli i następcą został Tyberiusz.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów