Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Popiersie Tyberiusza Klaudiusza Pompejanusa

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Popiersie Tyberiusza Klaudiusza Pompejanusa
Popiersie Tyberiusza Klaudiusza Pompejanusa

Rzymskie marmurowe popiersie Tyberiusza Klaudiusza Pompejanusa. Obiekt jest datowany na 170-180 n.e. Znajduje się w Narodowym Muzeum Archeologicznym w Wenecji (Włochy).

Pompejanus był dowódcą podczas rządów cesarza Marka Aureliusza. Wyróżnił się podczas wojen z Partami i Markomanami. Marek Aureliusz szanował go na tyle, że zgodził się na małżeństwo z Lucillą, swoją córką. Co ciekawe, Pompejanusowi zaproponowano tron cesarski trzy razy; jednak za każdym razem odmówił.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów