Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Popiersie Tyberiusza Klaudiusza Pompejanusa

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Popiersie Tyberiusza Klaudiusza Pompejanusa
Popiersie Tyberiusza Klaudiusza Pompejanusa

Rzymskie marmurowe popiersie Tyberiusza Klaudiusza Pompejanusa. Obiekt jest datowany na 170-180 n.e. Znajduje się w Narodowym Muzeum Archeologicznym w Wenecji (Włochy).

Pompejanus był dowódcą podczas rządów cesarza Marka Aureliusza. Wyróżnił się podczas wojen z Partami i Markomanami. Marek Aureliusz szanował go na tyle, że zgodził się na małżeństwo z Lucillą, swoją córką. Co ciekawe, Pompejanusowi zaproponowano tron cesarski trzy razy; jednak za każdym razem odmówił.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów