Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Puchar wykonany z fluorytu

Neron
Neron

Pliniusz Starszy pozostawił przekaz, jakoby były konsul Tytus Petroniusz1 posiadał puchar wykonany z fluorytu, niezwykle cennego minerału, za którego wykonanie zapłacił 300.000 sestertii. Przed tym jak popełnił samobójstwo rozbił naczynie, nie chcąc aby drogocenny przedmiot trafił w ręce pazernego władcy Nerona.

Przypisy
  1. Tytus Petroniusz i Gajusz Petroniusz to zapewne ta sama osoba.
Źródła wykorzystane
  • Pliniusz Starszy, Historia naturalna, XXXVII, VII

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów