Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rekonstrukcja cesarza Tytusa

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rekonstrukcja cesarza Tytusa
Rekonstrukcja cesarza Tytusa

Rekonstrukcja cesarza rzymskiego Tytusa Flawiusza wykonana przez Haround Binous (Uniwersytet w Lozannie). Cesarz panował w latach 79-81 n.e. i był drugim władcą z dynastii flawijskiej.

Tak opisuje jego wygląd Swetoniusz:

[…] piękny wygląd, na który w równym stopniu składały się powaga i wdzięk, wyjątkowa siła fizyczna – chociaż wzrost miał niewielki i brzuch nieco zbyt wydatny – świetna pamięć, umysł pojętny do wszystkich prawie umiejętności zarówno pokojowych, jak wojennych. Doskonale władał bronią. Wspaniale jeździł konno. Biegle posługiwał się łaciną i greckim, czy to w zakresie krasomówstwa, czy twórczości poetyckiej.

Swetoniusz, Tytus, 3

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów