Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Śmierć Marka Celiusza

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymscy senatorzy
Rzymscy senatorzy

Marek Celiusz podczas wojny domowej Cezara z Pompejuszem sprzymierzył się z tym pierwszym. Za swoje zasługi został nagrodzony urzędem pretora.

Podczas sprawowania go opracował projekt ustawy umarzającej długi obywateli, która została odrzucona przez senat. Rozgoryczony Celiusz w zemście dołączył do rebelii przeciwko Cezarowi. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w rebelii tej brał udział również Tytus Anniusz Milo. Ostatecznie Celiusz zginął podczas walk. Tak zakończyły się jego burzliwe dzieje.

Autor: Kacper Walczak
Źródła wykorzystane
  • Kasjusz Dion, Rzymska Historia
  • Steven Saylor, Rzut Wenus

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów