Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Tytus i petenci

Tytus Flawiusz
Tytus Flawiusz

Cesarz Tytus (39-81 n.e.) starał się, aby żaden jego petent nie był pozostawiony bez nadziei. Pewnego razu, kiedy zarzucano mu, że obiecuje więcej niż może ich spełnić, odpowiedział:

„Nikt nie powinien odchodzić smutny po rozmowie z pryncepsem”.

Innym razem z kolei, w trakcie biesiady przypomniawszy sobie, że nic dobrego nikomu przez cały dzień nie wyświadczył, stwierdził: „Przyjaciele, straciłem dzień”. Generalnie cesarz Tytus był oceniany jako dobry człowiek i źródła wskazują go jako pozytywną postać.

Źródła wykorzystane
  • Swetoniusz, Boski Tytus, 8

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów