Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Złoty aureus Marka Juniusza Brutusa

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Złoty aureus Marka Juniusza Brutusa
Złoty aureus Marka Juniusza Brutusa | Zdjęcie: Dariusz Grochal

Złoty aureus Marka Juniusza Brutusa, jednego z morderców Juliusza Cezara. Obiekt datowany na 43-42 rok p.n.e. Artefakt znajduje się w The British Museum.

Moneta została wybita w trakcie pobytu Brutusa i Kasjusza w zachodniej Azji Mniejszej lub północnej Grecji i miała charakter propagandowy w czasie rywalizacji z Oktawianem, Markiem Antoniuszem i Markiem Lepidusem.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów