Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Ostatnie zmiany na portalu IMPERIUM ROMANUM

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Kilka słów odnośnie ostatnich zmian na portalu IMPERIUM ROMANUM oraz social mediów.

  1. Ostatnio przez jakiś czas pojawiały się błędy w niektórych publikowanych wpisach: zdjęcia nie pasowały do treści (np. na FB). Winna temu była wtyczka na stronie, którą usunąłem i zastąpiłem nową. Obecnie nie powinno już być problemów. Jeżeli dostrzeżecie jakieś błędy, będę wdzięczny za informację.
  2. Na stronie zaczęły się pojawiać regularnie wpisy także po angielsku. Jest to nowa konwencja portalu, który przestał być jedynie polskojęzyczny. Wpisy są regularnie tłumaczone na język angielski. Ich jakość zależna jest niestety od środków finansowych. Niekiedy jestem w stanie zlecić profesjonalne tłumaczenie, jednak w większości staram się radzić sobie własnymi rękoma. Z góry przepraszam, jeżeli są one nieprofesjonalne. Wynika to z braków w znajomości języka lub po prostu braku czasu. Wracając do tematu, wdzięczny będę za sugestię, czy obecna publikacja wpisów w 2 wersjach językowych nie przeszkadza zbytnio w śledzeniu fanpage’ów FB, Twitter lub Instagram. Celem tutaj jest zwiększenie zasięgu portalu i poszerzanie bazy informacji na portalu.

Wszelkie błędy, które ostatnio występowały na social media (lub są nadal niestety obecne) wynikają z zaawansowanych prac nad automatyzacją. Moim celem jest spędzanie jak najmniej czasu na ręcznym kopiowaniu treści i umieszczaniu ich na kanałach społecznościowych. Chcę skupić się na szukaniu i publikacji wartościowych treści, które ze strony wędrować będą automatycznie na newsletter (co sobotni), OneSignal, Twittera, FB i Instagram. Co więcej, chcę żeby wszelkie zebrane ciekawostki były regularnie publikowane i dostępne dla wszystkich. Regularna publikacja pozwoli wielu osobom poznać wiele fantastycznych informacji o świecie antycznym.

Co więcej, chcę także dzielić się materiałami na stronie, które opublikowane zostały dawno temu, a które są schowane głęboko na stronie. Losowa publikacja ciekawostek ze strony właśnie to umożliwia. Oczywiście mogą znajdować się błędy, ale liczę na wszelką pomoc przy korektach. Po to także znajduje się opcja szybkiego informowania o błędach (CTRL + Enter).

Gratias ago,
Jakub Jasiński

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów