Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Antyczne odciski łap na rzymskich dachówkach

Antyczne odciski łap
Antyczne odciski łap | Zdjęcie: Adam Slater

Odciski łap i kopyt kilku zwierząt zauważono na rzymskich płytach w Leicester w Anglii.

Jak twierdzą naukowcy jest to piękne, kiedy wyobrazimy sobie dawne czasy, a w nich zirytowaną osobę, która przepędza z własnego domostwa zwierzę. Ocenia się, że znalezisko może mieć blisko 2000 lat. Odkrycia dokonano w 2012 roku podczas prac budowlanych prowadzonych pod parkingiem.

Archeolodzy odkryli także pęsety, broszki, monety i pomalowane tynki ścian. Natrafiono także na ślady większej rzymskiej budowli, zapewne bazyliki z perystylem lub kolumnowym gankiem.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów