Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odnaleziono rzymską ławkę i statuetki antyczne we Francji

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odnaleziono rzymską ławkę we Francji
Odnaleziono rzymską ławkę i statuetki antyczne we Francji

W mieście francuskim Vienne odnaleziono rzymską ławkę i statuetki antyczne. Odkrycia dokonano na terenie, gdzie niegdyś znajdowały się starożytne luksusowe ogrody, nad brzegiem Rodanu.

Wykopaliska trwały w zimie w latach 2019-2020. Badaczom udało się poza ogrodem odkryć tarasy, co dowodzi, że natrafiono na luksusową willę.

Wspomniane statuetki ukazują Wenus wychodzącą z wody oraz brodatego mężczyznę, który zapewne także reprezentuje antyczne bóstwo.

Odnaleziono rzymskie statuetki antyczne we Francji
Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów