Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: 64 niewyjaśnione sekrety starożytności

Jonathan Gray

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

64 Secrets Still Ahead of Us

Książka „64 niewyjaśnione sekrety starożytności” autorstwa Jonathana Graya jest to pozycja ukazująca, jak nazwa wskazuje, dokładnie 64 wyjątkowe tajemnice świata antycznego, które dowodzić mają, że współczesna wiedza nie może się równać z tą, którą posiadali nasi dawni przodkowie.

Książeczka – bo tak można ją określić, biorąc pod uwagę objętość (100 stron) – jest dziełem kontrowersyjnym. Autor w sposób bardzo ogólny opisuje rożnego rodzaju odkrycia i fenomeny „starożytności”. Ciężko jest jednak mówić, że pozycja tyczy się czasów tylko i wyłącznie starożytności (jak nazwa wskazuje), jeżeli autor opowiada m.in. o trzęsących się minaretach w Indiach, które powstały w XV wieku lub o Indianach. Co więcej, niektóre z ciekawostek nie mają więcej niż jednego zdania i bardzo często argumentują oraz opisują zagadnienie w sposób bardzo ogólny. Autor między innymi w ciekawostce 39. opisuje, jako to w Indiach niegdyś znano sposoby leczenia obecnie nieuleczalnych chorób. Szczegółów? Brak.

Autor bardzo często opowiada wyssane z palca historie: tunele na dnie oceanów, budowane wieki temu; napędzane falami dźwiękowymi dyski Indian; waza egipska, która waży tyle samo niezależnie od tego czy jest pusta czy napełniona. Przy tych wszystkich opowieściach brak jest dowodów i nawiązań do innej literatury. Byłoby to o tyle wskazane, że autor niestety nie jest powszechnie znany, a przeczytać o nim możemy w niewielu miejscach w Internecie. Wiemy, ze jest doświadczonym badaczem i archeologiem, który swoją wiedzę i informacje opiera na podróżach dookoła świata.

Reasumując, jestem mocno zniesmaczony książką. Nie ukrywam, że dowiedziawszy się o tytule spodziewałem się naprawdę ciekawej lektury, opartej na badaniach i źródłach antycznych oraz współczesnych. Otrzymałem za to pozycję liczącą jedynie 100 stron, do tego poruszającą w praktyce wszystkie zagadnienia pobieżnie, bez odniesień do dalszych treści, bazujące jedynie na mistycznych przekonaniach autora. Z czystym sumieniem mogę odradzić tę pozycję.

64 niewyjaśnione sekrety starożytności

Jonathan Gray

64 niewyjaśnione sekrety starożytności

Zaskakująca książka wielkiego, znanego na całym świecie wybitnego naukowca, znawcę archeologii, prehistorii oraz badacza niewyjaśnionych zjawisk Jonathana Graya pt 64 NIEWYJAŚNIONE SEKRETY STAROŻYTNOŚCI. Jest to książka ujawniająca nie tylko starożytne tajemnice- ale sposób wiedzy przed wielu wieków przed nami. Dzięki niej poznasz tajne formuły, które mogązrewolucjonizować nowoczesne lotnictwo, budownictwo i medycynę-zaawansowane tajemnice dotyczące naszego świata kiedyś stosowanie lecz o których dziś nikt już prawie nie pamięta. Odkrycia jakie mogłyby na zawsze zmienić nasze życie i to w każdej dziedzinie. Jeśli tylko pragnęli byśmy poszukać, przemyśleć i w pełni je wykorzystać.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów