Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Detektyw Cezara

John Maddox Roberts

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Detektyw Cezara

Niestrudzony Decjusz z rodu Metellusów z powodu sukcesu politycznego swojego największego wroga został zmuszony do tymczasowego opuszczenia Rzymu. Trafia on do nieujarzmionej jeszcze przez Rzymian Galii, pod komendę samego Gajusza Juliusza Cezara, za którym, pomimo rodzinnych więzów ich łączących nie za bardzo przepada.

Opisana w powieści „Detektyw Cezara” autorstwa Johna Roberta Maddox’a Galia jest nieprzyjaznym miejscem, w którym obie strony szykują się do walki. Autor bardzo starannie wprowadza czytelnika w skomplikowany świat, jaki istniał na tych terenach w przededniu rzymskich podbojów, które trwale go zmieniły. Życie w obozie wojskowym, wznoszonym przez rzymski legion w czasie kampanii nie należało do najłatwiejszych, o czym główny bohater książki już wiedział, a nowicjusze szybko się przekonywali. Porównawczy opis uzbrojenia oraz sztuki wojennej ówczesnych Rzymian, Galów i Germanów jest interesujący i moim zdaniem dość wyczerpujący, jak na tego typu powieść historyczną z wątkiem kryminalnym.

Podsumowując stwierdzam, że w kolejnej części, opisującej decjuszowe zmagania z losem pan John Maddox Roberts ponownie nie zawiódł swoich czytelników, ponieważ przed przystąpieniem do pracy nad tą książką należycie przestudiował opisywany w niej temat.

Detektyw Cezara

John Maddox Roberts

Detektyw Cezara

Kiedy Juliusz Cezar dotarł do Galii ogłosił Przybyłem zobaczyłem zwyciężyłem. Ale gdy Decjusz Cecyliusz Metellus Młodszy przyjeżdża z Rzymu na te ziemie zobaczy jak daleki od prawdy był ostatni człon tego słynnego zdania. Kampania utkwiła w fazie stagnacji. Pojawienie się Decjusza gorzko rozczarowało Cezara – oczekiwał on posiłków dzięki którym dalszy podbój pójdzie jak po maśle. Musi jednak zadowolić się jednym tylko pomocnikiem w paradnej zbroi bez żadnych umiejętności na polu walki za to z detektywistycznym zacięciem. Okaże się ono przydatne gdy dochodzi do zabicia najbardziej okrutnego w okolicy centuriona a Cezarowi będzie zależało na szybkim znalezieniu winnego w obliczu rosnącego niezadowolenia wojska i ludności w Galii. Decjusz po raz kolejny wyrusza na poszukiwanie mordercy a od sukcesu jego misji zależy nie tylko jego życie lecz także powodzenie podboju i stabilność imperium.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

Autor: Antypater

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów