Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Krew Rzymu. Orły imperium

Simon Scarrow

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Krew Rzymu. Orły imperium

Książka „Krew Rzymu. Orły imperium” to 17 część poczytnej serii brytyjskiego pisarza Simona Scarrowa. Tym razem autor kieruje swoich rzymskich bohaterów – żołnierzy Katona i Macrona – na daleki wschód, a konkretnie do Armenii i przeciwko Partii. Książka została wydana przez Wydawnictwo Książnica.

Postaci Simona Scarrowa myślę, że nie trzeba zbytnio przedstawiać; zwłaszcza pasjonatom antycznego Rzymu. Brytyjski autor zyskał sobie światową sławę za sprawą licznych powieści historycznych, gdzie z pewnością jedną z najpopularniejszych jest rzymski cykl „Orły imperium”. Kolejne części serii opowiadają o losach dwójki przyjaciół i żołnierzy, którzy w trakcie pełnienia służby odwiedzają liczne miejsca Imperium oraz biorą udział w wielu wydarzeniach, decydujących nierzadko o przyszłości państwa. Akcja powieści toczy się w połowie I wieku n.e.

Tym razem wraz z doświadczonym w bojach weteranem Macronem oraz jego towarzyszem Katonem udajemy się do Armenii, aby pomóc obalonemu królowi Armenii, Radamistowi, odzyskać tron. Macron i Katon należą do gwardii pretoriańskiej, która podlega bezpośrednio generałowi Korbulonowi. Nowy wódz ma na celu przejąć kontrolę nad Armenią, o którą Rzym toczy rywalizację z Partią.

Książka liczy łącznie ok. 350 stron. Autor uniknął wprowadzenia, a i posłowie nie jest specjalnie rozbudowane. Moim osobiście zdaniem, autor jak osoba zaznajomiona z tematyką i rywalizacją rzymsko-partyjską o Armenię w połowie I wieku n.e., mógł pomyśleć o zaproponowaniu Czytelnikom literatury naukowej na ten temat lub źródeł historycznych mogących zaspokoić ciekawość.
Odnośnie wydania książki – wydana została ładnie, z ciekawą okładką i została urozmaicona o mapkę regionu oraz strukturę dowodzenia gwardii pretoriańskiej.

Podsumowując, książka wyróżnia się niesamowitą akcją i barwnymi wydarzeniami. Wierni Czytelnicy książek Simona Scarrowa z pewnością nie będą zawiedzeni. Co ważne, książka na rynku polskim jest nowością, jednak autor po angielsku doszedł w swojej opowieści do tomu 21. Tak więc jeszcze dużo przed nami!

Orły imperium 17. Krew Rzymu

Simon Scarrow

Orły imperium 17. Krew Rzymu

Jest 55 rok naszej ery. Na wschodnich krańcach Rzymskiego imperium zaczyna wrzeć. Podstępni Partowie najechali Armenię, sojusznika Rzymu, i obalili króla Radamista. Generał Korbulon musi przywrócić go na tron, jednocześnie szykując swoją armię na wojnę z potężnym królestwem Partów.

Pod komendę Korbulona trafiają prefekt Katon i centurion Macro – doświadczeni żołnierze, którzy wiedzą, jak ze słabych, marnie wyposażonych jednostek zrobić doborowe, bitne wojsko.

Przywrócenie Radamista do władzy okazuje się jednak niebezpieczną rozgrywką. Brutalne represje króla wobec tych, którzy przyłożyli rękę do zamachu, wywołują rebelię. Odwaga i umiejętności pretorianów zostają wystawione na ciężką próbę. Problemy mogą nadejść także spoza granic pogrążonego w chaosie królestwa.

Cena: 39,44 zł | Produkt jest dostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów