Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Zdrajca

Geraint Jones

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Zdrajca

Książka „Zdrajca” autorstwa Gerainta Jonesa to kontynuacja wątku z części „Legion”, w której ponownie zostajemy przeniesieni do Panonii i główny bohater Corvus bierze udział w walkach mających zdławić rebelię lokalnych plemion. Książka wydana została przez wydawnictwo REBIS.

Tym razem główny bohater Corvus zostaje chorążym legionowym, w legionie VIII, który został mocno przerzedzony w trakcie wojny. Corvus w czasie walk stracił wielu przyjaciół; niektórzy jak jego bliski przyjaciel Marek go zdradzili. Corvus, dostrzegając sens walki zbuntowanych plemion dezerteruje i przechodzi na ich stronę. Tam poznaje m.in. wojowniczego Bato czy zdeterminowanego i ambitnego władcę Pinnesa, który stanął na czele konfederacji plemion dalmackich i pannońskich. Corvus w swoich decyzjach kieruje się przede wszystkim dobrem swoich bliskich, dla których jest w stanie zrobić wszystko.

Autorem książki jest Geraint Jones, który jako weteran wojenny brał udział w trzech wojnach. Pisarz stara się w swoich książkach za wszelką cenę przedstawić emocje bohaterów oraz tragizm wojen. Olbrzymia ilość tragicznych wydarzeń rzutuje na psychikę bohatera, który zmuszony jest podejmować wiele ciężkich decyzji.

Należy docenić przygotowanie warsztatowe i merytoryczne autora, który ponownie w opisie wydarzeń opiera się o teksty źródłowe. Co więcej, bazując na faktach historycznych i znając postaci z antycznych przekazów, stworzył niezwykle emocjonującą fabułę, gdzie danym jest nam obserwować głównego bohatera w walce przeciwko wojskom rzymskim. Z pewnością zmienność akcji to olbrzymia zaleta pozycji Gerainta Jonesa.

Podsumowując, książka tak jak poprzednie pozycje autora, to świetna propozycja dla każdego, kto chciałby poczuć realia wojenne czasów antycznych. Autor w posłowiu tłumaczy się z bezpośredniości języka, ale jak zaznacza zależało mu na tym, aby Czytelnicy mogli lepiej zrozumieć emocje, jakie panują w ciężkich warunkach wojennych. Wydaje mi się to trafnym pomysłem, zwłaszcza że autorowi łatwiej było wtedy przekazać własne przemyślenia. Polecam.

Geraint Jones, Zdrajca

Geraint Jones

Zdrajca

Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta z autentyzmem Plutonu Olivera Stone a. Za Rzym, za towarzyszy broni! Krwawa. Błyskotliwa. Brutalna. – Giles Kristian.

Nie można odwrócić się od Rzymu. W górach Panonii Rzymianie krwawo tłumią rebelię. Corvus jest chorążym swojego legionu, który dźwiga na sobie główny ciężar walki. Okrywa się sławą, lecz traci jednego towarzysza za drugim. Zdradza go też najlepszy przyjaciel, co wstrząsa nim do głębi. Mając dość konfliktu, Corvus dezerteruje z legionów i wraca do domu. Nie ma jednak ucieczki ani przed Rzymem, ani przed jego zemstą. Corvus pragnął prostego życia, ale kiedy dochodzi do kolejnej tragedii, zostaje ponownie wciągnięty w okrutną wojnę. I tym razem nie będzie walczył po stronie Rzymu Kontynuacja losów Corvusa opisanych w Legionie. Kolejna fascynująca żołnierska opowieść Gerainta Jonesa, idealna dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane a, Conna Igguldena i Anthony ego Richesa, realistyczna historia o filmowym tempie akcji.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów