Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wpisy gościnne (Polityka)

Wpisy gościnne Czytelników na tematy związany z historią antycznego Rzymu oraz starożytnością. Jeżeli także chciałbyś podzielić się swoją twórczością lub pracą, zachęcam do podesłania tekstu.

Rzym – Wieczne Miasto pełne tajemnic

Rzym, stolica starożytnego imperium, jest niezwykłym skarbcem historii, pełnym fascynujących opowieści i tajemnic. Od mitologicznych początków, przez okres ekspansji i panowania cesarstwa, aż po upadek i wpływ na współczesność, Rzym wciąż inspiruje i zadziwia.

Wilczyca karmiąca bliźnięta - Romulusa i Remusa

Ustawa Rullusa

Rok 63 p.n.e. jest pamiętany głównie ze względu na konsulat Cycerona i Sprzysiężenie Katyliny. Jednak nie były to rzecz jasna jedyne istotne wydarzenia tego roku. Jednym z ciekawszych jego epizodów była proponowana przez Serwiliusza Rullusa ustawa dotycząca podziału ziemi w Rzymie.

Rzymski polityk

Kommagena – zdradzony sojusznik

Gdy stopniowo na wschodzie świata hellenistycznego, po upadku Królestwa Pergamonu i przegranej Mitrydatesa VI Eupatora za sprawą Rzymu, rozpadał się ustalony porządek, na obrzeżach Imperium Romanum coraz śmielej zaczynały funkcjonować nieliczne państewka lawirujące pomiędzy Rzymem a Imperium Partów. Jednym z nich było rozwijające się od upadku państwa Seleucydów, Królestwo Kommageny.

Kommagena - zdradzony sojusznik

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów