Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Niesamowita rekonstrukcja Ara Pacis

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Ara Pacis Augustae
Ara Pacis Augustae

Członkowie zespołu „Altair4 Multimedia” cyfrowo odtworzyli wygląd Ara Pacis – „ołtarzu Pokoju”, którego budowę zlecił senat z okazji powrotu Oktawiana Augusta do Rzymu, w roku 13 p.n.e.

Ara Pacis Augustae został poświęcony rzymskiemu bóstwu pokoju – Pax (odpowiednik greckiej Eirene).

W rekonstrukcji „Ołtarz Pokoju” znajduje się w północno-wschodnim rogu Pola Marsowego (obecnie budowla jest schowana pod dachem Museo dell’Ara Pacis)Piękne zdobienia i rzeźbienia zostały pokolorowane co pozwala nam przekonać się, jak pięknym dziełem był Ara Pacis w czasach rzymskich.

Zachodnia i wschodnia część budowli ukazuje sceny z rzymskiej mitologii, w tym rzymską wojowniczkę boginię (bellatrix) – zapewne Romę – siedzącą na stosie broni. Obok niej siedzi inna bogini, zapewne Pax.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów