Najnowsze wyniki badania archeologów z Museum of London Archaeology ujawniają istnienie, wcześniej nieznanego rzymskiego fortu, powstałego w 63 roku n.e. Obóz był wynikiem oblężenia Londynu przez Boudikę i jej wojowników.
Powstanie Boudiki zrównało miasto z ziemią na przełomie 60 i 61 n.e. Wciąż jednak mało wiadomo, co do tego jakie działania podjęli Rzymianie, aby zabezpieczyć okolice Londynu. Wykopaliska w Plantation Place na Fenchurch Street w Londynie ujawniły sekcję prostokątnego fortu, który zajmował 3, 7 akrów. Wały ziemne, wzmocnione drewnianą konstrukcją, miały 3 metry wysokości. Na szczycie znajdowała się płaska przestrzeń przeznaczona do walki. Po bokach bramy znajdowały się wieże, a przed wałami dwa rowy o głębokości 1,9 i 3 metry. Takie zabezpieczenia były dużą przeszkodą dla atakujących.
Rzymscy żołnierze byli niesamowitymi konstruktorami i inżynierami. Korzystano ze wszelkich możliwych zasobów, w tym z pozostałości po spalonych budowlach z powstania. Według wyliczeń badaczy taki fort jak Plantation Place mógł pomieścić całą kohortę – około 500 ludzi, a powstać mógł w ciągu kilku tygodni, przy pomocy pojmanych Brytów. Archeolodzy natrafili na młot i kilof, narzędzia które wykorzystywano przy stawianiu obozów.
Na terenie fortu natrafiono na ślady dróg, magazynu i struktur administracyjnych fortu, spichlerza, kuchni, latryny. Znaleziono także fragmenty zbroi, hełmów czy uprzęży. Według naukowców fort był utrzymywany w czystości.
Fort powstał zapewne jako konstrukcja chwilowa. Namioty, w których żyli legioniści dowodzą, że obóz mógł istnieć góra 10 lat. Budowa baraków była bezsensowna, biorąc pod uwagę nerwową atmosferę panującą w Brytanii po stłumieniu rebelii Brytów. Przewidywano, że ewentualne niepokoje będą wymagały relokacji jednostki. Fort był środkiem zaradczym mającym stabilizować region tuż po powstaniu. Znajdował się powyżej głównych dróg Londynu i dominował nad zrujnowany miastem, które opuścili cywile.
W 120 roku n.e. w okolicy powstał znacznie większy obóz Cripplegate, a w okolicach III wieku n.e. odbudowane miasto obwarowano murem.