Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Twierdza Antonia na olbrzymim planie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Twierdza Antonia na olbrzymim planie
Twierdza Antonia na olbrzymim planie

Część olbrzymiego modelu ukazującego miasto Jerozolima w I wieku n.e. Na planie widzimy między innymi wielką Twierdzę Antonia, który powstała na zlecenie Heroda Wielkiego w roku 31 p.n.e.

Miała za zadanie bronić dostępu do Świątyni Jerozolimskiej oraz wzmacniać obronę murów od strony północnej, najbardziej narażonej na ewentualnie szturmy.

Trzy z czterech wież miały 25 m wysokości, kiedy czwarta 35 m. Jej fundamenty znajdowały się na stromej skale wysokiej również na 25 m. Na początkach I wieku n.e. w Twierdzy znajdowały się koszary legionistów.

Twierdza swoją nazwę zawdzięcza patronowi Heroda – Markowi Antoniuszowi. Obiekt został zniszczony w roku 70 n.e., w trakcie powstania żydowskiego.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów