We wschodnim Yorkshire (Anglia) natrafiono na pozostałości po wczesno-rzymskim ośrodku. Co jest interesujące, w tym regionie dotychczas odkrywano jedynie ruiny z III-IV wieku n.e.
Wschodnie Yorkshire przykuło uwagę archeologów w oku 2015, kiedy to poszukiwacze skarbów natrafili na prawdziwy skarb – 18 srebrnych rzymskich monet z czasu panowania Wespazjana (69-79 n.e.).
W tym roku uruchomiono grupę wykopaliskową, w skład której weszła także lokalna społeczność oraz pasjonaci historii. W ciągu dwóch tygodni natrafiono na ślady ośrodka miejskiego – dziury w ziemi po palach, rowy pod fundamenty, kamienne mury. Jak twierdzą naukowcy są to dowody na występowanie tutaj co najmniej dwóch rzymskich willi. Odkryto także liczne tesserae z mozaik rzymskich, co jasno potwierdza że domy należały do wyższych sfer. Z ziemi wydobyto także fragmenty ceramiki (amfory, dekorowane miski). Amfory mogły służyć do transportu oliwy i wina z obszaru śródziemnomorskiego.
Natrafiono także na kości noworodków, które złożono w grobie. Chowanie dzieci w pobliżu domostw było często praktyką u Rzymian, pomimo faktu, że dorośli grzebani byli poza granicami miast.