Pod koniec XIX wieku nieopodal niemieckiej mieściny Borg, natrafiono na pozostałości po rzymskiej wiejskiej willi (villa rustica). Obiekt składał się z trzech skrzydeł, obejmując powierzchnię 7,5 hektara. W 1994 roku zaczęto realizować projekt, mający na celu odtworzenie wyglądu budowli z II-III wieku n.e. W 2008 roku zakończono pracę i turyści mogą podziwiać wspaniałe dzieło.
Prace budowlane opierały się na informacjach zgromadzonych w trakcie wykopalisk na miejscu, jak i innych obszarach historycznych, np. przy pracach archeologicznych w willi w Echternach w Luksemburgu. Odbudowana willa pełni obecnie rolę muzeum, w którym turyści mogą się dowiedzieć, jak wyglądało życie na wsi w czasach rzymskich.
Rzymska willa w Borg posiadała swoją łaźnię, na którą składały się: frigidarium (kąpiele w zimnej wodzie), caldarium (kąpiele w ciepłej wodzie) czy tepidarium (pomieszczenie wypoczynkowe z ciepłą wodą, które stanowiło centralną halę w termach oraz pierwsze z odwiedzanych przez kąpiących się miejsc). W łaźni Rzymianie mogli skorzystać także z latryny lub przebieralni (apodyterium). Większą część zrekonstruowanej budowli stanowi jednak część mieszkalna, kuchnia i rezydencje. W jednym ze skrzydeł znajduje się tawerna, w której można spróbować typowego rzymskiego jadłospisu. Co więcej, w zrekontrowanej kuchni wypiekany jest antyczny chleb, który można zakupić i skosztować.
W 2000 roku kompleks został powiększony o sześć ogrodów, w których rosną zioła, owoce, róże czy warzywa. Produkty z ogrodów są następnie wykorzystywane w tawernie.
Wciąż na terenie kompleksu prowadzone są wykopaliska w pars rustica – miejscu gdzie przebywała służba i niewolnicy. Poniżej kilka ze zdjęć z willi; więcej z nich w źródle.