Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Archeolodzy mają wznowić wykopaliska przy jednej z willi w Pompejach

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Pozostałości rzymskiej willi w Pompejach
Pozostałości rzymskiej willi w Pompejach

Na północny-zachód od Pompejów znajdują się antyczne przedmieścia, gdzie archeolodzy zamierzają rozpocząć prace wykopaliskowe. Konkretnie badacze skupić się chcą na willi nazywanej Civita Giuliana.

Obszar ten znany był w czasach antycznych z produkcji wina i oliwy. W XX wieku na terenie willi odkryto 15 pokoi, gdzie część miała przeznaczenie przemysłowe. Nowe prace wykopaliskowe ujawniły prostokątną strukturę z kwadratowymi pokojami. W nich z kolei znaleziono pozostałości po meblach czy szczątkach zwierzęcych.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów