Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Archeolodzy mają wznowić wykopaliska przy jednej z willi w Pompejach

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Pozostałości rzymskiej willi w Pompejach
Pozostałości rzymskiej willi w Pompejach

Na północny-zachód od Pompejów znajdują się antyczne przedmieścia, gdzie archeolodzy zamierzają rozpocząć prace wykopaliskowe. Konkretnie badacze skupić się chcą na willi nazywanej Civita Giuliana.

Obszar ten znany był w czasach antycznych z produkcji wina i oliwy. W XX wieku na terenie willi odkryto 15 pokoi, gdzie część miała przeznaczenie przemysłowe. Nowe prace wykopaliskowe ujawniły prostokątną strukturę z kwadratowymi pokojami. W nich z kolei znaleziono pozostałości po meblach czy szczątkach zwierzęcych.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów