Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wysoka kara dla chuliganów, którzy wyryli swoje imiona na ścianie Koloseum

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Koloseum nocą
Koloseum nocą | Zdjęcie: Konrad Załęski

W sierpniu tego roku trzech turystów zostało przyłapanych na zniszczeniu ścian Koloseum poprzez wyrycie swoich imion. Niedawno włoska prokuratura zakończyła swoje dochodzenie i zdecydowano się wszystkim trzem osobom postawić zarzut zniszczenia i oszpecenia dóbr kultury krajobrazu, za co grozi od 2 do 5 lat więzienia.

Jak informują media, jest to pierwszy przypadek kiedy oskarżonym grożą tak wysokie kary. Dotychczas stosowano karę finansową (co najmniej 2000 euro), która jednak nie odstraszała chuliganów od podobnych działań.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów